hlavička - Mikroregion Bouřlivák


. . . .
Foto


. . . .


. . . .
Vyhledávání. . . .


Obec Mikulov

www.obecmikulov.cz

Malinká horská obec s 208 obyvateli, která je známá předevěím jako lyžařské středisko pod Bouřňákem (869 m.n.m.), se nachází na svahu Krušných hor v nadmořské výšce 590-720 m.n.m.
Na počátku patnáctého století vznikla jako hornické město s těžbou stříbra.
Město Košťany

www.kostany.cz

Původně slovanská ves s charakteristickou podkovitou návsí. Košťany jsou v historických pramenech doloženy poprvé v Duchcovské městské knize od roku 1394. Město Košťany, ležící ve výšce 270 m n.m., se rozkládá zčásti na severním okraji teplické roviny a zčásti na úpatí Krušných hor. V současné době má 2715 obyvatel.
Město Hrob

www.mestohrob.cz

První písemná zpráva pochází z roku 1282. Město se nachází v nadmořské výšce 356 metrů. Leží na úpatí Krušných hor v okrese Teplice. Na území žije 2045 obyvatel. Město může nabídnout dvě rozsáhlé vodní plochy zrekultivované pro vodní sporty, rybaření a letní rekreaci.
Obec Moldava

www.moldava.cz

Obec Moldava se nachází na hřebeni Krušných hor v nadmořské výšce 785 m.Geograficky je rozdělená na horní část, kde se nachází hraniční přechod a železniční stanice. Dolní část je určena především k bydlení a rekreaci.
Obec Jeníkov

www.obecjenikov.eud.cz

Obec Jeníkov s osadou Oldřichov leží v okrese Teplice nedaleko Duchcova v nadmořské výšce 250 m. První písemná zpráva o obci se datuje k r. 1352. Ve středověku náležel Jeníkov i Oldřichov poddanstvím hradu Riesenburgu v Oseku. Po roce 1860 se k Jeníkovu připojily osady Oldřichov, Kocourkov, Dřevoruby, Křižanov, Staré a Nové Verneřice a Střelná. Zavedení železnice v roce 1867 do Oldřichova a počátek těžby hnědého uhlí učinily celou oblast výrazně průmyslovou.
MIKROREGION BOUŘLIVÁK /// -J-T-